17 ℃
teraz
10 ℃
noc
Zobacz temat
 Drukuj temat
zablokowany wał??
KingMen
Siema. W poniedziałek sobie jechałem do kumpla Chopperkiem. Wszystko pięknie. Wracałem do domu i nagle coś mi zaczęło dmuchać koło nogi i nagle łoś stracił kompresję. Przepchałem go do domu rozebrałem silnik i okazało się że uszczelka pod głowicą poszła w ch**. We wtorek kupiłem cały komplet uszczelek i skręciłem. Ustawiłem rozrząd dobrze na 100% i nie mogę kopnąć żeby odpalić jakby się tłok zablokował. Zdjąłem jeszcze raz głowice i o dziwo normalnie tłok się rusza jak kręcę magnetem. Znowu założyłem głowice i ustawiłem rozrząd i dalej to samo nie można kopnąć. Próbowałem na chama magnetem ruszyć i dało się ale tłok rusza się tylko wtedy gdy zębatka rozrządu pokazuje oznaczenie JD tam w wcięciu w głowicy i z powrotem do tego samego miejsca tylko po drugiej stronie i inaczej nie da rady. Co to może być???

kamil_gs
chyba jednak źle ustawiony rozrząd :P sprawdź czy cechy się pokrywają, czyli T na magnecie na godz.12 i JD na zębatce godz. 9 czyli w tym wycięciu w głowicy, jeśli tak jest i nie da się obrócić silnika to jakimś cudem coś mogło się stać z glowicą i się blokuje w co jednak wątpię i obstawiam na rozrząd :P

szymo_97
Nawet jakby rozrząd był źle ustawiony to wał by się kręcił normalnie...
Zablokowany jest wałek rozrzadu rozumiem?
Musisz rozbroić głowicę i zobaczyć co tam się stało.
Innej opcji nie widzę.
GuoWe'i 150 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 > Kinroad XT 72 :D

[img]http://s10.postimg.org/fvz6df5vp/wqdz690429546a.jpg[/img] is not a valid Image. Piszę poprawnie po polsku

gg. 20481530

kamil_gs
Zależy jak bardzo jest źle ustawiony, Ja złożyłem raz tak o jak było i wałem można było ruszyć tylko kawałek, właśnie tyle ile wyżej jest opisane. Tak czy owak zdejmij glowice zobacz czy wszystko jest ok i ustaw rozrząd patrząc na cechy

Kropa
Zdiagnozować łatwo. Skoro zakładasz głowicę i stawia opór przy kręceniu, a po jej zdjęciu jest lepiej, to problem jest w niej. Możliwe, że łożysko na wałku rozrządu się zatarło. Wyciągnij wałek i zobacz, czy łożyska się kręcą lekko, czy z oporem i jak ogólnie z krzywkami.
Części chopper oraz quad 200.

Tiger_Pro
Mialem to samo wez sprawdz pierścienie na tłoku mi jeden sie skrzywil i zablokowal a jezeli to niepomoze to sprawdz zawory a jak to niepomoze to juz sam niwim powinno pomóc u mnie ostatni pierścień sie skrzywil tzn lekko odgiął i zablokowal tłok w cylindrze
Edytowane przez PeeTER dnia 15-11-2013 12:10

Przejdź do forum: