Eaglets Chopper Team zrzesza bikerów z całej Polski posiadajacych: Kinga (Kinroad XT50Q/Leike LK50Q), Aprilię Classic, Red Rose, Gilerę Eaglet oraz Jinchenga Knighta.

Forum działa (w kolejnych odsłonach) nieprzerwanie od maja 2007 roku.

www.eaglets.pl

Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Pierwsze w życiu malowanie kompresorem :)
szymo_97
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2014 22:36
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 01.11.10
Reputacja: 45
Diamenty: 0
Ostrzeżeń: 0/6
Witam Panowie.
W życiu malowałem już różne elementy motocykli kilkanaście razy. Zawsze natomiast używałem do tej czynności sprayu. Wychodziło mi to całkiem nieźle, wyglądało super, ale trwałość lakieru ze sprayu pozostawiała wiele do życzenia.

Mam dostęp do kompresora tego typu. http://allegro.pl...89027.html. Wiem, że to nic specjalnego, ale myślę, że to jednak dużo lepsza opcja niż malowanie sprayem.

W necie spędziłem już kilka godzin czytając różne poradniki i myślę, że powinienem sobie poradzić z tym bezproblemowo.
Mam jednak pewne wątpliwości co do malowania farbą matową. Nigdzie nie znalazłem wypowiedzi, która by mnie usatysfakcjonowała.
Prosiłbym o wypowiedzi osoby, które malowały elementy motocykla kompresorem farbą matową jak to robiliście. :)

Ogólnie to rame maluję w czarny połysk i co do tego nie mam żadnych pytań czy wątpliwości. Nie wiem tylko ile kupić podkładu, bazy i bezbarwnego, żeby mi wystarczyło, ale też go za dużo ewentualnie nie zostało. Są jakieś firmy lakierów które polecacie?

Z góry dziękuję za wasze wypowiedzi.
Pozdrawiam.
Edytowane przez szymo_97 dnia 03-04-2014 22:37
GuoWe'i 150 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 > Kinroad XT 72 :D

s10.postimg.org/fvz6df5vp/wqdz690429546a.jpg Piszę poprawnie po polsku

gg. 20481530

Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przeskocz do forum: