Eaglets Chopper Team zrzesza bikerów z całej Polski posiadajacych: Kinga (Kinroad XT50Q/Leike LK50Q), Aprilię Classic, Red Rose, Gilerę Eaglet oraz Jinchenga Knighta.

Forum działa (w kolejnych odsłonach) nieprzerwanie od maja 2007 roku.

www.eaglets.pl

Zobacz temat
Eaglets Chopper Team :: EAGLETS CHOPPER TEAM :: Pytania i propozycje
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Przyszłość ECT
pluslike
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2014 05:07
Administrator

Data rejestracji: 13.06.12
Reputacja: 0
Diamenty: 0
Ostrzeżeń: 0/6
Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ sytuacja tego wymaga . Tego forum dawno już by nie było, o czym niektórzy z Was są świadomi. Zapewne za sprawą jednego lub więcej " świetnych doradców " i kolegów Sebastiana znalazł sobie , wręcz śmieszny powód, aby mnie usunąć ze znajomych. Tym samym mimo jego różnych wielokrotnych obietnic, żadna nie doszła do skutku

Obiecywał, że zajmie się forum w 2013 i tego nie zrobił , obiecywał, że przekaże mi bazę, bo dla niego ten temat jest zamknięty i tego nie zrobił. Domena eaglets.pl, czyli adres pod którym forum funkcjonuje już by wyparowała jakiś czas temu w inne ręce osoby X . Ale ją przejąłem widząc, co stało się ze stroną firmową.

Ponieważ nie doczekałem się przekazania bazy, jak obiecał Sebastian zostawiłem sprawy własnemu biegowi. Kilka dni temu dowiedziałem się, że strona zablokowana na którym jest hosting wykupiony, więc podjąłem działania, aby tą sytuację wyprostować , czyli przedłużyć stan obecny. Zapłaciłem za hosting na rok z góry - to nie rozwiązuje przyszłości forum.

Stan obecny wygląda tak : domena u mnie , a baza na hostingu i do tego brak dostępu. Nie można przeprowadzić żadnych znaczących zmian , poprawić błędów czy uporządkować procesu rejestracji.

Moim pomysłem jest, aby postawić nowe forum na innym skrypcie I.P.B - skrypt jest płatny jak też jego modyfikacje, ale działa na podobnym między innymi forum i optymalizacja.

Sam nie poniosę ciężaru uruchomienia tego forum w sensie kosztów ani nie zrobię tego bez waszej zgody i inicjatywy Jak większość nie będzie chciała umywam od tego tematu ręce . Mam innych stron pod dostatkiem i problemów, więc tu pokazałem dobrą wolę. Możemy ustalić, że osoby które wpłacą zostaną potem spłacone. Najpierw trzeba ustalić koszty skrypt, wykonawca + grafik

Niech każdy się raz, a konkretnie zastanowi czy chce partycypować - mile widziane sugestie co chcecie ulepszyć na przyszłym forum . Wiadomo stare forum będzie jak sentyment, ale jeszcze trochę i może go nie być wcale .

Kontakt do mnie na gg 3254779
www.forumdieta.pl

klemens244
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2014 22:02
Władca szos

Data rejestracji: 08.11.11
Reputacja: 15
Doskonała inwencja, Jestem za myślą techniczną. Co proponujesz ? w cenach
Edytowane przez klemens244 dnia 31-08-2014 22:08
Polska Szkoła Niszczy Wiedzę Techniczną. LwG.
[Imgur](http://i.imgur.com/ZR8EPst.jpg)

szymo_97
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2014 21:37
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 01.11.10
Reputacja: 45
Jak dla mnie to nie liczą się żadne skrypty, bazy itd. Nie znam się na tym. Najważniejsza jest społeczność, a zaraz za nią zawartość strony.
Skopiowałem wszystkie treści artykułów (oczywiście z ich autorami) i ważniejszych tematów z Eaglets na mój komputer i w każdym momencie mogą one się znaleźć na DARMOWYM forum www.chopperteam.a..., do którego każdy z nas będzie miał dożywotni dostęp bez jakichkolwiek opłat.
Na tamtym forum równie dobrze jak na dzisiejszym Eaglets można się wymienić wiedzą, doświadczeniami itd.
Biorąc pod uwagę ilu tak naprawdę nas tu jest nie widzę sensu robienia jakiś reform, zwłaszcza prosząc o pomoc finansową osoby, które w większości są na utrzymaniu rodziców i ostatnie zdobyte grosze wkładają w swoje pasje.

Pamiętajcie. Eaglets tworzymy My wszyscy, a nie żadne płatne domeny! Póki jest społeczność "w kupie" (niezależnie od nazwy forum) wszystko będzie jak najbardziej w porządku.

Może tak mało we mnie entuzjazmu związanego z ratowaniem Eaglets, bo już naście razy w przeciągu ostatnich 2-3 lat (kiedy zaczeło być kiepsko) słyszałem początkowo od Arta, później pluslika, później znów Arta, że będzie lepiej, a wcale nie było.

Pozdrawiam Was chłopaki,
Lewa!
Edytowane przez szymo_97 dnia 01-09-2014 21:40
GuoWe'i 150 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 > Kinroad XT 72 :D

s10.postimg.org/fvz6df5vp/wqdz690429546a.jpg Piszę poprawnie po polsku

gg. 20481530

klemens244
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2014 21:59
Władca szos

Szymo. Masz wiele inwencji. Jestem za Tobą. Zawsze pomogę jak będę potrafił.
Wszystkie części miałem w rękach. LwG
Edytowane przez klemens244 dnia 01-09-2014 22:09

szymo_97
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2014 22:45
Awatar

Administrator

No bo z całym szacunkiem dla pluslike. Przez te odwalania, że strona znika, potem znów się pojawia, znika i pojawia tracimy klubowiczów, których zostało już bardzo mało.
Można na stałe przejść na darmowe forum, gdzie problem zniknie.
To nie jest tak, że nie zależy mi na Eaglets, bo jestem tu blisko 4 lata, pewnie od jakieś 2.5 moderatorem, a ponad rok adminem juniorem (już nie pamiętam kiedy to było, podaję w przybliżeniu). Ważniejsza jest jednak dla mnie ta społecznośc, która może zniknąć już do końca przez te całe cyrki.
GuoWe'i 150 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 > Kinroad XT 72 :D

gg. 20481530

pluslike
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2014 00:18
Administrator

Strona znika, ponieważ nie ma osoby, która to forum zainicjowała z wami. Brak odpowiedzialności i poczucie, że można coś stworzyć i rzucić w kąt jak zabawkę , którą się już nie chcę bawić.

Przechodząc do sedna każdy ma wybór jeśli większość wybierze darmowe forum nie ma problemu . Myślałem o stworzeniu czegoś fajnego, gdzie wszyscy będą mieć poczucie, że to miejsce do którego chcą wracać. O miejscu, gdzie nie będzie właśnie problemów z znikaniem strony czy problem z domeną.

Czy tak będzie zależy od większości. Wiem, że nie każdego stać, aby się dołożyć do nowego forum, ale też są tacy, którzy przysłowiową cegiełkę mogą wyłożyć bez uszczerbku na budżecie. I.P.B jest kosztownym skryptem , poszukam alternatywy o ile większość tak zdecyduje.

Tak czy inaczej coś z domeną trzeba będzie zrobić - jeśli wybierzecie tamto w ramach darmowego zostaje mi na koniec zawiesić reklamy. Ważnym argumentem jest to, że wielu zakodowało sobie ten adres .
www.forumdieta.pl

klemens244
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2014 00:52
Władca szos

Jesteście super Chłopakami z dużym szacunkiem dla wszystkich.

wujek
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2014 16:50
Awatar

Ghost Rider

Data rejestracji: 13.11.11
Reputacja: 13
Ja jestem tego zdania co szymo. To coś takiego jak dzisiejsza młodzież ma z telefonami komórkowymi. Po czasie chcą jakiś nowszy model. Podobnie i tu. Pluslike proponuje inny zupełnie skrypt "lepszy" tak samo "lepszy" jak te nowsze modele tel. Że co? Że ma więcej bajerów , pierdół? Jakiś inny wygląd strony głównej? Nam tu chodzi o kontakt między użytkownikami i zamieszczeniem parę informacji ze zdjęciami. Tyle.
Więc nie rozumiem po co tutaj to jeszcze ciągnąć? Wkładać pieniądze w to i posiadać reklamy z zupełnie innej czeki. A co najgorsze mieć zepsutą możliwość zarejestrowania się dla nowych użytkowników.

pluslike
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2014 14:08
Administrator

Wujek nie chodziło mi o bajery dla samych bajerów. Zmiana skryptu podyktowana brakiem dostępu nowych osób, które chcą się zarejestrować, Pisać do Administratorów , aby założyć konto to nie ma sensu. Pewne działy można przeorganizować . Można dodać nowe funkcjonalności, ale nie chodzi mi o różowe wstążki . Co do reklam mogę je powiesić zawsze i jakbym chciał to co za problem :)?

Darmowe forum owszem można korzystać jak wspomniałem jak każdy się wypowie tak sobie pościeli :)
www.forumdieta.pl

pluslike
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2014 07:44
Administrator

Dostałem wiadomość, że jest lipa - po raz ostatni wchodzę i próbuję w związku z tym was namówić do zmian. Nie trzeba specjalnie się rozglądać, aby widzieć jak potencjał strony się marnuje.

Dałem Wam czas, abyście sobie zweryfikowali punkt widzenia, że liczy się tylko społeczność, a nie inne zabiegi bez których żaden serwis długo nie przetrwa. Okazuje się, że zaczyna brakować czasu, zainteresowania mijają lub proza życia powoduje mizerną aktywność na stronie.

Bez waszego udziału żadnych zmian nie będzie, bo jak wspomniałem w prywatnej rozmowie nie jest w moim interesie dokładanie sobie obowiązków wobec biernej postawy innych. Mogę od razu powiedzieć, że bez dopływu świeżych osób forum zginie, tak samo bez usprawnień, które powodują, że proces rejestracji tutaj zniechęca do aktywacji konta,

Można zrobić forum tej samej klasy lub forum, które zaprocentuje, lecz trzeba inwestycji - to pewną grupę odstrasza. Z drugiej strony dobre fora funkcjonują latami tylko muszą to prowadzić ludzie odpowiedzialni i z głową.

W swoich wypowiedziach zależy mi , abyście określili już ostatecznie czy chcecie nowej jakości, aby osoby, które negatywnie się wypowiedziały zweryfikowały swoje poglądy bogatsze o wiedzę od momentu, kiedy mnie tu nie było. Jakie zmiany chętnie byście widzieli i jak możecie partycypować w tych zmianach ( tylko osoby, które mogą ).

Jeśli znów większość będzie na nie trudno - więcej się tym forum nie będę interesować na amen. Nikt na siłę do niczego nie zmusi, a czasem widać lepiej jest widziany olewający niż ten, co chce czegoś dla innych.
www.forumdieta.pl

sikorbs
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2014 15:40
Awatar

Biker

Data rejestracji: 15.09.13
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Jak tak każdy będzie upierał się nad tym, że liczy się społeczeństwo, to zostaną tutaj trzy osoby na krzyż... Brak nowych użytkowników + wykruszanie się starych bywalców - tak wygląda nasza sytuacja...

Za przykład możemy wziąć zastępcze forum, które stworzyłem z Szymonem. Mowa o www.chopperteam.aaf.pl

W ciągu kilka tygodni od jego stworzenia, zarejestrowało się tam ponad 40 osób. A największym sukcesem było to, że doszły tam również nowe twarze, dotąd nieznane. Zmiany nas uratują. :)
Edytowane przez sikorbs dnia 19-12-2014 15:45

szymo_97
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2014 12:56
Awatar

Administrator

Pluslike, jaka lipa? Od dwóch lat to samo, a właściwie jeszcze lepiej, bo nie ma od dłuższego czasu żadnych spin.
Społeczeństwa nie przybywa? Może dlatego, że problem rejestracji nie został rozwiązany przez tyle czasu, a ja jako "junior admin" nie mogę nic na to poradzić. Mało który użytkownik prywatnie napisze do mnie w sprawie chęci rejestracji na ECT. Najpierw rozwiązałbym ten problem, a potem pomyślał o tym co będzie dalej.

gg. 20481530

Toman94
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2014 13:13
Awatar

Doświadczony biker

Data rejestracji: 16.03.10
Reputacja: 1
Problemem wg mnie też jest rejestracja.
Wydaje mi się że więcej ludzi ciągnie do konkurencyjnego forum o chinolach niż typowo tu do "łosi"
Większość pewnie wie o które forum mi chodzi..
lh3.googleusercontent.com/-qkj7lS2fnuU/VKfJy_vI_7I/AAAAAAAAIIk/IlPfVCmHjQ8/w702-h527-no/20141229_184533.jpg

wujek
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2014 13:57
Awatar

Ghost Rider

Data rejestracji: 13.11.11
Reputacja: 13
I tak u nas nie ma już prawie użytkowników którzy mają jeszcze "łosia" Może poza shadowem , reszta ma po przeróbkach. I też w większości inne moto. Myślę że albo przebudowa całego forum , albo zostanie tak jak jest. W dodatku przeszła już moda na "łosie"

klemens244
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2014 17:06
Władca szos

Sam zauważyłeś, że chłopaki którym przybywa lat rozglądają się za za czymś większym. Natomiast FANI choperków zostają. To, że są przeróbki to tak jak z HD: NIE MA identycznej maszyny, która opuszcza fabrykę, hm...może tak. To, że tu sztampowo schodzą "50" z taśmy produkcyjnej daje nareszcie możliwosci przeróbek na swoje potrzeby i upodobania, ale widać, że to są łosie.

pluslike
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 04:02
Administrator

szymo_97 napisał/a:
Pluslike, jaka lipa? Od dwóch lat to samo, a właściwie jeszcze lepiej, bo nie ma od dłuższego czasu żadnych spin.
Społeczeństwa nie przybywa? Może dlatego, że problem rejestracji nie został rozwiązany przez tyle czasu, a ja jako "junior admin" nie mogę nic na to poradzić. Mało który użytkownik prywatnie napisze do mnie w sprawie chęci rejestracji na ECT. Najpierw rozwiązałbym ten problem, a potem pomyślał o tym co będzie dalej.

Problemu rejestracji nie rozwiążesz dopóki nie będzie dostępu do bazy, a z bazą wiadomo co jest. Także jedyny wariant, który widzę to zrobić coś normalnego pod tym samym adresem. Od dwóch lat nie jest to samo, ponieważ liczba wejść systematycznie spada, a sezonowo zimą na innych stronach o tej porze roku odsłony wzrastają. Tutaj tak się nie dzieje.

Jak się tu wchodzi mam się wrażenie, że trzeba przewietrzyć chatę ;)

Dla mnie nie ma problemu jeśli znów większość powie tutaj nie jak wspomniałem wyżej temat zamykam ostatecznie - z tą grupą, która została równie dobrze można się umiejscowić na gg . A to, że spięć nie ma to się nie dziwię, bo niby o co :)? i z kim jak każdy tu inaczej zagląda od sasa do lasa.

Ostateczna decyzja każdego z ECT :

1) Czy chcecie nowe forum pod tym samym adresem tak / nie

2) Po waszych doświadczeniach z forum, jakie zmiany w funkcjonalnościach chętnie widzicie - sam kilka wykombinowałem bez trudu

3) Skład adminów widzę zbliżony do obecnego - choć nie w 100%

4) Jak możecie pomóc przy założeniu, że jesteście na tak ?

Nie widzę tego na zasadzie, żeby zamienić starą wersalkę na starą wersalkę - tylko tyle, że się rozkłada.

Pomyślcie nad tym konkretnie i ostateczna decyzja - podsumuję głosy . Większość głosów na nie spowoduje, że wszelkie informacje, jakie dostanę na gg, że jest tu lipa zostaną zignorowane. Gdy przyjdzie czas kolejnej opłaty za hosting - przykro mi, ale nie zapłacę z własnej kieszeni więcej i zawisną reklamy - nie dlatego, że szkoda mi tych pieniędzy.

łatwo jest powiedzieć nie ! niczego nie potrzebujemy - nam jest dobrze tak jak teraz - a gdy przychodzi pora opłat - łatwość z jaką się członkowie stąd wyprowadzają jest imponująca, bo nie ma komu partycypować i nie ma komu pokazać, że trzeba zawalczyć o miejsce, gdzie spędziło się godziny, dni, miesiące, lata.

To nie ma być szantaż, ale walczyć o tą stronę powinniście Wy , a nie ja - osoba, która ma mniej wspólnego z nią niż stali bywalcy. Wróciłem, choć mogłem powiedzieć co mnie to obchodzi, że towarzystwo się wykrusza ?

Wróciłem, bo strona ma potencjał - jesteście nim Wy i nowi członkowie. Wasza wiedza i zainteresowania, chęć dzielenia się doświadczeniami z innymi.

Ostateczna decyzja do 5.01.2015 loguje się i sprawdzam wypowiedzi. Informacje o funkcjonalnościach możecie pisać do mnie na gg 3254779
www.forumdieta.pl

szymo_97
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 08:45
Awatar

Administrator

Moje zdanie w tej sprawie:
Jak nie ma dostępu do tej bazy i na pewno nie będzie możliwości zrobienia rejestracji na tym forum (co w tej chwili jest największym problemem) to jeżeli masz szczere chęci i Twój plan nie zatrzyma się w połowie, a my (jako społczność) nie wylądujemy na lodzie, w dodatku masz wizję wszystkiego i jesteś pewien, że będzie to lepsze niż aktualne Eaglets to ja już nie mam nic przeciwko. :) Nawet popieram, bo mam już dosyć źle funkcjonującej strony.

Jestem jednak za tym, żeby zachować wszystkie przydatne temat (już dawno skopiowałem ich treść wraz z autorami do siebie na kompa w przypadku, gdyby Eaglets się znów wysypało) oraz, żeby zachować klimat tej strony, a nie zrobić coś kompletnie innego, z czego nie będziemy zadowoleni.

Co do adminów. Jestem jedynym z nich, który się loguje na forum i przy takiej ilości osób doskonale ogarniam sprawę (no może trzeba mi czasem przypominać o ankietach :D ).

Nie zmienię jednak zdania, że to jest tak, że społeczeństwo się wykrusza, bo jest stara strona z błędami. Przez poprzednie lata jakoś to ludziom nie przeszkadzało, żeby być aktywnym itd. Na pewno nowa odsłona przyciągnie trochę nowych osób (normalna rejestracja). Jak to będzie w praktyce? Ile tych osób będzie? Póki co możemy tylko gdybać.

Reasumując:
1) TAK
2) Wspomniana rejestracja, więcej znaków w shautboxie w jednej wypowiedzi, mniejsze "intro" strony, bo to jest zdecydowanie za duże. Nic innego mi na myśl teraz nie przychodzi, wymieniłem najważniejsze (według mnie) aspekty.
3) Nie wiem czy ja powinienem wypowiadać się w tej kwestii, ale jestem oczywiście za :)
4) Oczywiście, że pomogę jak tylko będę mógł.

Pozdrawiam.

gg. 20481530

Kedziorek
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 17:16
Biker

Data rejestracji: 01.01.13
Reputacja: 2
Ja też jestem za tym by to forum w końcu odżyło bo tak na dobrą sprawę,na dzień dzisiejszy z 10 osób uczestniczy w życiu forum.A więc:
1.TAK
2.Może jakaś tablica ogłoszeń dla tych osób ,które chciałyby coś sprzedać,bądz kupić:D
3.Skład adminów może być taki sam.
4.Jak będę mógł coś pomóc,to oczywiście,że pomogę.

forest
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 20:37
Główny administrator

Data rejestracji: 17.03.10
Witam wszystkich. Pluslike wysłałem Ci PW. Daaaawno mnie tu nie było i trochę nie jestem zorientowany w tym co się dzieje.

pluslike
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 23:18
Administrator

Forest odpisałem na Twoje PW w skrócie - możesz też pytać zainteresowanych jak było - kopie rozmów archiwalnych posiadam do dziś. Szymo jakbym miał dostęp do Google Analytics zobaczyłbyś czarno na białym, że mam rację.

Na teraz nie jest to najważniejsze - obecnie zbieram konstruktywne uwagi z wypowiedzi i wrzucam w plan nowego projektu uwzględniającego usunięcie błędów obecnego skryptu.

Szymo to nie jest tak, że ja czegoś nie dokończę - moje strony działają latami , do tej pory są modernizowane , usprawniane, pozycjonowane w zależności od czasu i gotówki. To nie kwestia czy Wy zostaniecie na lodzie tylko odwrotnie :) Nowa strona to inwestycja i na dniach się wyjaśni ile i będę kombinować jak skąd na to wszystko brać mając własne problemy.
www.forumdieta.pl

Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przeskocz do forum: