-18 ℃
teraz
-16 ℃
noc
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czyszczenie wnętrza kasku i skór
hansrpg
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2015 12:35
Awatar

Moderator


Postów: 739
Data rejestracji: 20.05.10

Jako że mamy zimę i większość osób już nie jeździ to dla wielu jest to czas czyszczenia i konserwacji ciuchów. Chciałbym przedstawić dwa sposoby które stosuję.
Czyszczenie wnętrza kasku.
Jako że w większości kasków wnętrze można wypiąć do prania to czyszczenie staje się sporo łatwiejsze. Skóra głowy jest dość wrażliwa na środki czyszczące, proszki do prania itp. Ja wyściółkę kasku jak i kominiarkę piorę w szamponie do włosów. Nawet najtańszy szampon familijny lub bambino w połączeniu z ciepłą wodą bardzo dobrze zda egzamin, po 2-3 krotnym wypłukaniu wyściółki mamy pewność że po późniejszym założeniu kasku nie dostaniemy żadnej reakcji alergicznej na zawartą tam chemię.
Czyszczenie skór.
Tu mamy szeroki wachlarz metod i środków. Ja wieszam kurtkę/spodnie nad wanną, polewam ciepłą wodą i czyszczę mydłem w płynie oraz miękką szczoteczką z tworzywa. Po wysuszeniu nakładam dwa razy (najlepiej dzień odstępu) cienką warstwę tłuszczu do skór takiego jak w linku poniżej (koszt to kilkanaście-dwadzieścia kilka zł, wystarczy na kilka razy)
http://www.wedkuj...uwie,68576
Nie reklamuję w/w środka a jedynie pokazuję co stosuję.
lh3.googleusercontent.com/-tgN65AbnLEM/TwsZJtANqWI/AAAAAAAAALA/qys0BQkSBDI/s468/baner_pajacyka.gif
"Pisząc w internecie używajmy polskich liter, bo jest różnica między zrobieniem komuś łaski, a zrobieniem komuś laski"
prof. J. Bralczyk
 
szymo_97
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2015 19:19
Awatar

Administrator


Postów: 1827
Data rejestracji: 01.11.10

Ja wyściółkę kasku wrzucam do pralki, a skorupę i wizjerkę myję płynem do mycia szyb typu "Clin" :)
GuoWe'i 150 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 > Kinroad XT 72 :D

s10.postimg.org/fvz6df5vp/wqdz690429546a.jpg Piszę poprawnie po polsku

gg. 20481530
 
Przeskocz do forum: