Tytuł: Eaglets Chopper Team :: Modyfikacja dźwięku w dwusuwie

Dodane przez marcin dnia 24-04-2010 19:09
#1

Czy któryś z szanownych kolegów posiadających gilerę albo aprilię ma zmodyfikowany w jakiś sposób dźwięk wydechu? Chcę rozwiercić tłumik, ale boje się żeby to nie zepsuło i tak już beznadziejnego dźwięku. Jeżeli ktoś już dokonywał podobnego zabiegu to czy może się pochwalić wynikami?:cool:

Dodane przez Zurich dnia 24-04-2010 19:16
#2

ja widziałem jak chłopaki do 2T wsadzają wydechy od większej pojemności... delikatnie zmieniło to dźwięk na taki bardziej basowy ale i tak była lipka... Było tak robione w ścigaczach 50-125ccm

Dodane przez pawel10 dnia 24-04-2010 20:18
#3

W mojej aprilcie odciąłem samą końcówkę i w środku wywierciłem dziurkę... i na wolnych obrotach bardzo ładnie mi chodzi lecz na wysokich tak jak przedtem... czyli jak tradycyjny wysokoobrotowy 2T ;) a ty co planujesz zrobić w swojej?

Dodane przez PeeTER dnia 24-04-2010 20:39
#4

Według mnie to już nie zlikwidujesz tego dzwięku wysokoobrotowego 2T...
Ale np. w ścigach 2T gdy ziomy zakładają sportowy wydech dobrej firmy to nie pierdzi tak...

ale nie wiem jak oni mogli wrąbac 2T do choppera ... porażka ... raz widziałem chyba aprilke clasic jak jechał, to na początku słyszałem tylko dzwięk i myślałem że to jakis simson ciśnie a tu chopperek ... żałośnie to wyglądało z tym dzwiękiem

Dodane przez Jarecki_kombinator dnia 24-04-2010 21:19
#5

Za to Classic nie potrzebuje corocznej regeneracji silnika... ;D

Dodane przez Hiszpan dnia 24-04-2010 22:04
#6

Karol, weź się zdecyduj, najpierw mówisz, że nie masz siły na kinga, potem że dbasz o niego i jest w idealnym stanie...

Dodane przez Jarecki_kombinator dnia 24-04-2010 22:27
#7

wooow zrobiłeś 2700km kingiem... to tyle co ja na rowerze -.-

Dodane przez gercin dnia 24-04-2010 22:29
#8

jezeli ci nie szkoda kasy kup sobie vroombox (google ci powie co to) i bedziesz mial dzwiek jaki chcesz kiedy chcesz gdzie chcesz na zyczenie 1 guzik

Dodane przez pawel10 dnia 24-04-2010 23:02
#9

No dokładnie... nie ma co porównywać naszych motorów bo miedzy nimi jest spora różnica 4t a 2T to całkiem inne motocykle całkiem inaczej się zachowujące... także nie mów że dwusuwy to gówno bo nie masz racji, pewnie nigdy nie jeździłeś i nie wiesz co taki motor potrafi a dźwięk jaki jest taki jest mi to nie przeszkadza ;)

Dodane przez marcin dnia 24-04-2010 23:31
#10

Jedyną wadą mojego motoroweru jest dźwięk. Ale po namyśle chyba zostawię tak jak jest. A king w tej sprawie też nie jest ideałem, jak przejechałem się na kingu kolegi to na wyższych obrotach miałem wrażenie jakby miał się zaraz rozpaść i nie było słychać przyjemnego dla ucha dźwięku tylko dzwonienie żelastwa.

Dodane przez Lukasz94 dnia 25-04-2010 12:42
#11

yhy pozdro chyba kazdy motor jak kreci wysokie obroty jeszcze 4T to nie ma przyjemnego dzwieku dla ucha...

Dodane przez Hiszpan dnia 25-04-2010 14:41
#12

yhy, a słyszałeś kiedyś jakiegoś harley'a? Muzyka. Albo ścigi?

Dodane przez holek dnia 25-04-2010 15:17
#13

Najlepszy dzwiek to jednak ma moj składak :D Bez przerzutek a idzie jak szatan :D I nawet duzo na paliwie nie trace xd.

Dodane przez Dlugi dnia 02-05-2010 10:41
#14

Checie to montujcie sobie wydech, władujcie stożek, jeszcze rozwierćcie i na koniec usiądźcie i płaczcie że sie nie udało. NIE ZMIENICIE TEGO DZWIĘKU! nie da się, naprawdę ;p wiercenia też nie polecam bo sam to zrobiłem i troche sie usportowił.

I bardzo bym prosił żeby koledzy pro-Kingowi fani na całe życie nie pisali banalnych postów w których nie wniosą nic poza tym że ' jak można wsadzić 2t do choppera ' ;) naprawdę, Ci panowie którzy mają te Eaglety czy Classici mają w dupie waszą opinię. Zresztą moim zdaniem nie ma takiej dziedziny w której King by dorównywał włoszkom, więc jeśli nie chcecie kłótni to sobie darujcie...
dziękuje, koniec imprezy.

Dodane przez pele7384 dnia 29-07-2010 23:58
#15

Według mnie dźwięk to jedyna rzecz w której king jest lepszy. Cała reszta należy do apki czy gilery.

Dodane przez Bogas dnia 30-07-2010 11:25
#16

Dalej na siebie cisniecie...zastanowcie sie troche... A odnosnie tematu to duzo sie z tym nie da zrobic, bo tu zalezy wiecej od silnika niz od wydechu